България Новини

“Лудогорец” отпадна от Шампионската лига след втора загуба в Загреб

Шампионът на България “Лудогорец” отпадна от борбата за влизане в групите на Шампионската лига след втора загуба срещу Динамо Загреб. В среща-реванш от третия квалификационен кръг на най-силния клубен турнир в света българският отбор загуби с 2:4.

Тимът беше гост срещу първенеца на Хърватия и след общ резултат 3:6 ще играе в квалификациите за влизане в груповата фаза на Лига Европа. Срещата започна много лошо за гостите от Разград. В 12-ата минута Йосип Дрмич изведе домакините напред в резултата за 1:0.

Освен четирите гола, които получи, “Лудогорец” завърши двубоя с трима души по-малко. Червен картон след само 17 минути получи Доминик Янков, а след почивката изгонени бяха Рик Джонатан и Жан Карничник.